Geka Geleceğim Mesleğim Denizli Buluşmaları Denizli 2019 Lansman Organizasyonu

Denizli Açılış Organizasyonu Denizli Kokteyl Organizasyonu
Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)'nın organize ettiği "Geleceğim Mesleğim 2019" projesi kapsamında hizmet verdik. Yüzlerce misafirin katılımı ile başlayan etkinlikler, Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliği ile Denizli’de ‘Geleceğim Mesleğim’ etkinliği gerçekleştirildi. Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe meslek liselerinde eğitim gören çok sayıda öğrenci, öğretmen ve sanayi alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile firma temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, meslek liselerinin ülke ekonomisi ve teknolojisinin kalkınmasındaki önemine dikkat çekti. Gerçekleştirdikleri projeler ile meslek lisesi eğitiminin teşvik edilmesini ve desteklenmesini sağladıklarını ifade eden Akdoğan, “Geleceğim Mesleğim çalışmaları Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın 2019 yılı teması kapsamında gerçekleştiriliyor. Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ile Denizli’de, Aydın’da ve Muğla’da bu çalışmaları yürütüyoruz. Eş zamanlı olarak yürüttüğümüz bu çalışmalarda yıl boyunca ‘teknik destekler, eğitimler, konferanslar, ustaçırak ve liderler buluşmaları’ etkinlikleri düzenledik. Mesleki eğitimin önemini vurguladık” dedi.
/ Vali Karahan, meslek liselerinin önemine dikkat çekti...
GEKA tarafından gerçekleştirilen 'Geleceğim Mesleğim' isimli programda konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan, meslek liselerinin önemine dikkat çekerek, "Dünya standartlarının tam tersine yüzde 30 meslek lisesi, yüzde 70 genel lise eğitimine sahibiz" dedi.
Gerçekleştirilen etkinliğe Vali Karahan’ın yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediye başkan Vekili Ali Değirmenci, Pamukkale Belediye başkanı Avni Örki, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve protokol üyeleri katıldı.