Tesis Açılış Organizasyonu (Babadağ Rüzgar Elektrik Santrali) Siemens-Akfen Holding

Denizli Tesis Açılış Organizasyonu
Denizli-Babadağ'da, Siemens/Akfen Holding tarafından inşaası tamamlanan ve devreye alınan Rüzgar Enerji Santrali Tesisi'nin açılış organizasyonunu gerçekleştirdik. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Kurulumu Simens-Gamesa tarafından yapılan ve hayata geçtiğinde günlük 66 MW enerji üretecek olan Ataköy mahallesindeki şantiyeye ziyarete giden Aydın/Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley’e, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rahmi Şendalgıç, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Geçmez, Ataköy Mahallesi Muhtarı Hüseyin Dibek eşlik etti.
/ Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, AKFEN Yenilenebilir Enerji A.Ş. tarafından Denizli-Karacasu sınırındaki Babadağ eteklerine kurulan Denizli Rüzgar Enerjisi Santral (RES) sahasında incelemede bulundu.
Denizli’nin elektrik ihtiyacının yüzde 20’sini karşılayacak olan AKFEN Yenilenebilir Enerji A.Ş. tarafından yapımı süren Türkiye'nin en iyi yenilenebilir enerji projelerinden olan Denizli RES Enerji Projesinde sona gelindi.
Şantiye Şefi Simens yetkilisi olan Alman Raulf Ratanski, 22 rüzgar gülü türbininden 4’ünün Denizli sınırı, 18’inin Karacasu sınırları içerisinde bulunduğunu söyledi.